Jak urządzić królewską łazienkę? Łazienkowe trendy na 2021 rok!

Nowoczesny wystrój łazienki

Nowy rok, nowa… łazienka? Jeśli na swojej liście marzeń do zrealizowania lub koniecznych prac domowych masz wpisany remont łazienki – spieszymy z pomocą. Jak urządzić łazienkę w iście królewskim i modnym stylu? Oto kilka kierunków.

WC w centrum życia

Toalety nie są już pomieszczeniami na „końcu mieszkania”, w których załatwia się wstydliwe sprawy. Coraz częściej WC są traktowane jako strefa relaksu. Dlatego też projektanci poświęcają im coraz więcej uwagi, skupiając się nie tylko na użyteczności miejsca, ale również designie.

To tutaj mamy przysłowiową chwilę dla siebie, szukamy ciszy i spokoju. Wizje kąpieli w wannie pełnej piany,
w otoczeniu świec, z kieliszkiem wina nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla amerykańskich filmów. 😉

Kierunek 1: natura

Od kilku lat w domowym designie rozwija się kierunek „ku naturze”. Stąd wiele motywów roślinnych, a przede wszystkim – obecność drewnianych elementów. Ich wykorzystanie jest możliwe również w łazience. Od blatów pod umywalką, przez podłogę czy fragment ściany.

Nieustannie modne są również motywy wzięte z natury – liście i kwiaty – te na kafelkach i te na półkach.
Kto – jeszcze kilka lat temu – pomyślałby, żeby do łazienki można wstawić doniczkę z rośliną?

Kierunek 2: higiena

Łazienkowe trendy w 2021 roku obejmują również sanitariaty. Jeśli toaleta – to taka bez rantów. Tzw. WC bezkołnierzowe coraz częściej pojawia się zamiast tradycyjnego kibelka. Na czym polega różnica? Muszla nie ma „kołnierza”, elementu, spod którego wydobywa się spłukująca woda i miejsca… gromadzenia się mnóstwa bakterii.
W bezkołnierzowym WC wodę rozprowadzają odpowiednie dysze. Takie rozwiązanie to mniej sprzątania, więcej czystości i… większa oszczędność wody!

Projektanci zwracają również uwagę na spłuczki. Jedyne słuszne rozwiązanie to oczywiście stelaż podtynkowy, a za tym – przycisk, który spełnia swoją rolę, a jednocześnie wizualnie cieszy oko. Wzornictwo w tej kwestii jest coraz bogatsze. Koniecznie sprawdź, jak może wyglądać przycisk spłukujący na miarę roku 2021 w WC Sklepie.

Jakkolwiek nie urządzisz w 2021 roku swojej łazienki – najważniejsze jest, byś czuł się/ czuła się w niej królewsko!