Deski sedesowe warunkiem powrotu do pracy!

szkolny autobus

Jakie wymagania stawiają pracownicy przed pracodawcą? Częste premie, dostęp do ekspresu do kawy, urlopy, ubezpieczenia, profity… Doczekaliśmy jednak czasów, w których na liście niezbędnych potrzeb pojawiła się… deska sedesowa! To warunek nauczycieli z San Francisco – bez zamontowanych w toaletach desek nie chcą wrócić do pracy. Dlaczego?

Jak w wielu miejscach na świecie, tak i w San Francisco na jakiś czas zawieszono działania szkół ze względu na koronawirusa. Wraz z powrotem uczniów szkół pojawiła się dość uniwersalna lista obowiązków dezynfekcyjnych, ale i specjalne warunki. Takie właśnie próbują dyktować nauczyciele z San Francisco.

Nadgorliwość czy realne zabezpieczenie?

W szkolnych łazienkach w San Francisco wiele toalet jest pozbawionych deski sedesowej. Ot, samotna muszla. Co ciekawe – klapa nie jest wymagana ani zalecana przez stanowe i federalne służby zdrowia. Nauczyciele
z amerykańskiego miasta, powołując się na sensacyjne informacje naukowca z Uniwersytetu w Yangzhou, zażądali zamontowania desek sedesowych. Bez nich toalety są dla nich realnym i poważnym źródłem zakażenia koronawirusem.

Zasadniczo – piękna inicjatywa poprawiająca niechybnie poziom higieny w szkolnych toaletach. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że dzięki opuszczaniu deski sedesowej po skorzystaniu z toalety a przed użyciem spłuczki – unikamy rozpylenia po całej łazience wszelkich bakterii osiadłych na muszli. Jednocześnie…

Nie pierwsza taka sedesowa historia

Już w latach 80. XX wieku ludzie wręcz unikali korzystania z toalet publicznych. Wówczas bali się zarażenia wirusem HIV, który miałby się przenosić właśnie przez kontakt z deskami sedesowymi i rozpylanie aerozoli podczas spłukiwania.

W tym wszystkim jednak ważne jest to, że mimo milionów zarażeń koronawirusem na całym świecie, żadne z nich nie zostało oficjalnie powiązane z… toaletą. Te publiczne – w dużej większości – są po prostu wyłączone
z użytkowania. A te, które są dostępne w miejscach pracy, w szkołach – podlegają wyśrubowanym obostrzeniom dezynfekcyjnym.

Cóż więc – kibicujemy nauczycielom z San Francisco, oby doczekali upragnionych desek sedesowych. Niewątpliwie to ważny standard higieniczny w łazienkach. A jeśli i w Polsce w którejś toalecie publicznej brakuje deski sedesowej – właścicieli zapraszamy na zakupy do WC Sklepu.