Kolejka do damskiej toalety - wielka zagadka rozwiązana!

kolejka do damskiej toalety

Tam, gdzie król piechotą (bez problemu) chodzi, królowa… najpierw musi odstać swoje. O kolejkach do damskich toalet – bo o nich mowa – powstała niejedna legenda i… nie warto na nie poświęcać czasu. Przyjrzymy się faktom!

Toaletowy mindfulness

Niezastąpieni naukowcy przeprowadzili badania, dzięki którym wiemy, jaki jest czas oczekiwania na wejście do „komnaty”. 2,5 minuty. W pojedynczym ujęciu – raz na jakiś czas, może to mieć nawet efekt psychologiczny. Zatrzymaj się w pędzie, skup się na oddechu, zastanów się na co masz wpływ…Mindfulness w błyskawicznym skrócie. 

Wyobraźmy sobie jednak, że 2,5 minuty jest „odstane” każdego dnia miesiąca. To ponad GODZINA, dokładnie: 75 minut. To nie jest czas spędzony w łazience, na relaksacyjnej kąpieli czy zabiegach pielęgnacyjnych. To czas spędzony W KOLEJCE.

Zagraj w „oczko” w toalecie

Dawno, dawno temu w bajce, która nazywa się „ustawa”, tajemniczy czarnoksiężnik wyznaczył standardy dla toalet w budynkach użyteczności publicznej i miejscach pracy. Zapisał to złotymi literami: 1 oczko dla 20 kobiet i 1 oczko dla 30 mężczyzn. „Oczko” ma się rozumieć to sedes. Pięknie, prawda? Życie swoją pragmatycznością zweryfikowało te piękne idee. 

Owszem – na 20 kobiet przypada 1 sedes. Jednocześnie na 30 mężczyzn przypada zwykle 1 oczko i… 1 pisuar. Nie jest traktowany jako „oczko”, a jednak znajduje się w każdej męskiej toalecie. Już rozumiecie? 

Jak teoria nie zgrała się z praktyką

Przyjrzyjmy się jeszcze kilku wątkom z życia, które sprawiają, że kobieta musi korzystać z toalety częściej. Podstawowa kwestia – pęcherze pań są mniejsze niż pęcherze mężczyzn. W przypadku ciąży uciskany „zbiorniczek” musi być opróżniany jeszcze częściej niż zwykle. Tadam! Na tej anatomicznej kwestii w zasadzie moglibyśmy skończyć. Jednak nieśmy dalej ten „kaganek toaletowej oświaty”.

Jest czasowa różnica między używaniem pisuaru i kabiny. Tak, badacze i temu się przyglądnęli. 60 sekund – dla pierwszej opcji, minimum 90 sekund dla drugiej. Przypominamy nieśmiało, że kobiety korzystają tylko z opcji drugiej. Zastanówcie się jak ta różnica rośnie przy 20 paniach.

Mamy nadzieję, że Was nie zaskoczymy informacją, że kobiety miesiączkują. I przez tych kilka dni w miesiącu toaleta staje się dla nich miejscem, nie tylko związanym z „jedyneczką” lub „dwójeczką”. W ciągu dnia mogą tam po prostu zadbać o higienę. 

A na koniec – ćwiczenie na wyobraźnię. Kiedy dziecko krzyczy „Siiiiikuuuuuu!” – to kto zazwyczaj idzie z nim do toalety w miejscu publicznym? 

Czy to wszystkie fakty związane z kolejkami do damskich toalet? Pewnie nie. Mamy jednak nadzieję, że kiedyś ta toaletowa bajka będzie miała szczęśliwe zakończenie. Teraz jednak łatwiej zmienić własne nastawienie niż ustawę. Widząc kolejkę do toalety damskiej nie myśl już o „ploteczkach” czy „pudrowaniu noska”. Planując toalety
w miejscach publicznych – zrób to mądrze. A wybór „oczek” pozostaw specjalistom z wcsklep.pl