Najnowsze trendy w toalecie. Wystarczy zmienić papier

drzwi wejściowe do kilku toalet oraz dziesiątki różnokolorowych rolek papieru toaletowego zawieszonych na ścianie
Źródło: www.myrenova.com

Projektanci wnętrz dniami i nocami myślą o tym, jak z toalety zrobić przyjemny kąt. Inny prysznic? Deszczownica? Romantyczne zasłonki? Oryginalna w kształcie toaleta? Wszystko ważne, jednak diabeł tkwi w… papierze.

Biały czy szary? Kolorowy!

Wiedzą o tym portugalscy producenci papieru toaletowego marki Renova. Jako  jedni z pierwszych wprowadzili do toalet – tych prywatnych i  publicznych – papiery toaletowe w najprzeróżniejszych kolorach. Żółty, różowy, fioletowy, szary, czarny… Feria barw! Wyobraź więc sobie drogi czytelniku, że wchodzisz do toalety z pełną gamą papierów toaletowych.

 Nie można  być wtedy u “granicy możliwości”. Trzeba mieć chwilę na wybór.

Grunt to pomysł!

Okazuje się, że papier toaletowy to nie tylko ważny użyteczny element toalety. W jednej ze sztandarowych toalet publicznych marki Renova, wokół papieru jest zbudowany cały łazienkowy design. W portugalskiej Lizbonie znajduje się “The sexiest WC on earth”. Całe pomieszczenie jest utrzymane w bardzo eleganckim  stylu. Połączenie drewna, marmuru i czarnych detali wydaje się ponadczasowe.

W tej stonowanej przestrzeni uwagę każdego użytkownika przykuwa… ogromna ściana z papierami toaletowymi we wszystkich kolorach. Tak, tak, to nie sen – takie miejsce istnieje naprawdę!

Coś więcej niż toaleta

Co ciekawe pomimo opłat, jakie pobierane są na wejściu – miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lizbony i turystów. Trudno nie spędzić w tej przestrzeni dłuższej chwili. Ściany tłumią dźwięki świata zewnętrznego, wokół wiszą artystyczne zdjęcia, no… i te kolory! Aż chce się zaczekać na kolejną okazję do wyboru papieru toaletowego. 

Portugalska toaleta pokazuje, że nie trzeba dramatycznych historii – jak zatkana  toaleta, skończony papier, zalanie – by cały świat mówił o tym pomieszczeniu. Ważny jest koncept – czasem skupiony wyłącznie na jednej, pozornie oczywistej rzeczy. Specjalistów od designu papierowego najwidoczniej świat już ma, bo z Renovą nikt nie konkuruje w tej kwestii.
A w poszukiwaniu rozwiązań związanych z sedesem czy muszlą, warto zasięgnąć rady specjalistów z WC sklepu.