Najbardziej ekstremalne toalety na świecie? TOP 5

Prawdopodobnie każdy z nas przeżył kiedyś w toalecie sytuację graniczną. Nasze 5 minut minęło, sprawa załatwiona, a tu… papier się skończył. Na samo wspomnienie plecy przeszywa dreszcz, a ciśnienie skacze. Ale ten kryzys można na szczęście dość łatwo zażegnać i wraz z nową rolką papieru toaletowego powrócić do swojej strefy komfortu. Co innego kiedy takie emocje wywołuje już sama tylko wizyta w toalecie.

Na skraju urwiska

Co nieco o ekstremalnych przeżyciach w toalecie wiedzą na pewno pracownicy stacji meteorologicznej położonej na klifie w syberyjskiej części pasma górskiego Ałtaj. Wychodek, z którego korzystają, znajduje się na urwisku na wysokości 2600 metrów! Na dodatek z tym papierem toaletowym też bywa różnie, bo przylatuje tylko raz w miesiącu helikopterem. 

Źródło: www.dailymail.co.uk

Nad przepaścią, ale za to z nieziemskim widokiem

Nie trzeba jednak zatrudniać się w syberyjskiej stacji meteorologicznej, by załatwić swoje potrzeby z widokiem na górskie szczyty. Wystarczy turystyka w rodzimych stronach. Nieopodal schroniska “Chata pod Rysami” na skraju przepaści na wysokości 2250 metrów znajduje się jedyny w swoim rodzaju wychodek: za zapierającymi dech w piersiach widokiem na Tatry i… drzwiami wykonanymi z przezroczystego tworzywa.

Źródło: naszeszlaki.com.pl
Źródło: www.tupagorektamdolina.pl

A może w szybie windy?

Jeśli na górskie szlaki Wam nie po drodze, ale wizja skorzystania z toalety nad przepaścią wydaje się Wam interesująca, to idealnym ku temu miejscem będzie luksusowy apartament w meksykańskim mieście Guadalajara. Ubikacja znajduje się tam w 15 metrowym szybie nieużywanej już windy. Podłoga jest oczywiście przezroczysta. Dlatego wszystkim osobom z lękiem wysokości zalecamy, w razie ewentualnej wizyty, usiąść wygodnie i… zamknąć oczy.

Źródło: kobieta.onet.pl

Z ciepłą wodą z wnętrza Ziemi

A gdyby tak wziąć gorący prysznic wodą wypływającą z wnętrza Ziemi? Takie atrakcje możliwe są na Islandii. Przy drodze na wulkan Krafla znajduje się bardzo wyjątkowa łazienka. Co prawda ubikacji tam jeszcze brak, ale jest już umywalka i prysznic, w których zawsze płynie bardzo ciepła woda. Pewnym wyzwaniem może być skorzystanie z sanitariów ustawionych w plenerze, bo przy silnym wietrze strumień wody jest mocno nieprzewidywalny. Ale dla samego klimatu miejsca warto zatrzymać się choćby na 5 minut. 

Źródło: unusualplaces.org

Toaleta dla wspinaczy

Pioneer Hut jest jedną z najbardziej ruchliwych chat alpejskich w Nowej Zelandii, położoną wysoko na skalistym klifie nad lodowcem Fox.
Posiada podstawowe wyposażenie – prycze z materacami, zbiornik na wodę (pod warunkiem, że woda nie zamarzła) oraz toaletę zewnętrzną, z której rozpościera się widok na cały lodowiec. Ale nie jest łatwo tam dotrzeć – umiejętności wspinaczkowe będą bardzo przydatne!

Opisane toalety na pewno zapewniają mnóstwo nietypowych jak na okoliczności fizjologiczne wrażeń czy nawet pełnią funkcję atrakcji turystycznych. Ale na co dzień zalecamy jednak, by w toalecie nie dodawać sobie stresu, a swoje potrzeby załatwiać w wygodzie i spokoju. Ułatwią to komfortowe deski sedesowe dostępne w naszej ofercie – sprawdź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie.